Сайт работает в тестовом режиме

2021 yil 4 va 5 dekabr  “Depo Mall” savdo-ko‘ngilochar markazida basketbol bo‘yicha O‘zbekiston chempionatining 3×3 final bosqichi bo‘lib o‘tdi.
 Chempionatning ochilishida MOQ raisi Rustam Shoabduraxmonov, O‘zbekiston sport faxriylari kengashi raisi Bahodir Maxsitov, O‘zbekiston Basketbol federatsiyasi rahbariyati ishtirok etdi.

 Tadbir avvalida MOQ rahbari ramziy ravishda to'pni halqaga tashladi.  Va birinchi urinishdanoq u basketbol savatiga tushdi.
 MOQ raisi ham jamoalarga o'yinlarda muvaffaqiyat tiladi.
 Final bosqichida quyidagi jamoalar ishtirok etishdi:
 Erkaklar 18+
 Splash birodarlar, Sarguzasht vaqti, Samarqand sherlari, Legion.
 Ofis, Boston.  Uz-Elektroapparat.C.A.Bo'rilar
 Erkaklar U18
 SIRDARYO U-18.G.O.A.T.Boston.dangasa ayiqlar,
 To'da orqaga, Maroqand sherlari.  Dam oling va tinchlaning, Mix King
 Erkaklar U16
 MORU.  VDH, Boston.  Sirdaryo U16.  Nimaga.
 Burgutlar.  Toshkent.  Azizlar
 17+ ayollar
 AGMK, AGMK jamoasi, TOSMM-1.  Farg'ona viloyati
 AGMK qizlari, FARG'ONA AYOLLARI.  "AGMK" -Qizlar, Andijon.
 Ayollar U16
 AKOR, Farg'ona U-16.  Namangan viloyati, Andijon,
 J.O.Z.K.  TShVSM (1) -U16, FARG'ONA QIZLARI U-16, NCOR
  Bu yerda o'tkazilgan o'yinlar hisobini ko'rishingiz mumkin.
 https://play.fiba3x3.com/events/02c348b0-7fd1-4b0b-bf2a-571aa824a34b/schedule
 https://play.fiba3x3.com/events/7b7c68a6-ddb6-4ae6-862a-8797cf09387e/schedule
 Final o'yinlari g'oliblari:
 U16 Qizlar
 1-o‘rin Namangan viloyati
 2-o‘rin Andijon
 3-o‘rin Farg‘ona U-16
 17+
 1. AGMK
 2. AGMK qizlari
 3. Farg‘ona

 U16 yoshlar
 O‘zbekiston Respublikasi Mudofaa vazirligi 1-o‘rin
 2-o‘rin Sirdaryo u16
 3.Eagles
 U 18
 1. Maroqand Sherlari
 2. Boston
 3. Dam oling va tinchlaning
 18+
 1. Splash Brothers
 2. Sarguzasht vaqti
 3.C.A Bo'rilar
 3 ochkolik zarbalar g'olibi
 Azizov Emir
 Slam Dunk g'olibi
  Asadov Anvar
 G‘oliblar va jamoalar taqdirlandi:
 Qulupnay uyi asoschisi Ahmadov Sardor Shuhratovich
 Samarqand viloyati basketbol federatsiyasi raisi Mangiyev Qobil Rahmonovich.
 O‘zbekiston 1-Spartakiadasi bronza medali sovrindori, basketbol faxriysi, DENAY savdo belgisi tijorat direktori Abduraimov Ulug‘bek Dehqonovich.
 FBU Bosh kotibi G‘aniyev Ravshan Muminjanovich.
 Xususiy kapital fondi rahbari, FBU vitse-prezidenti Nazirov Atabek Anvarovich.
 FBU birinchi vitse-prezidenti G‘iyosov Xurshed Amrullaevich.
 O‘zbekiston Basketbol federatsiyasi kompaniya asoschisi Yusupov Sherzod Iskandarovich boshchiligidagi Sofemi Group bosh homiysiga O‘zbekiston chempionati finalini o‘tkazishda yordam bergani uchun minnatdorchilik bildiradi.
 Shuningdek, homiylarimiz,АJ “Oʻzmetkombinat”,Strawberry House, Kervanyol.Ferbis, SUNSET,
 Oʻyinlarni oʻtkazish boʻyicha hamkorlarimiz , Milliy Olimpiya Qoʻmitasi, Turizm va Sport vazirligi, Depo Mall, Oʻzbekiston Respublikasi Adliya Vazirligi, “Oʻztelekom” kompaniyalari.

Basketbol boʻyicha Oʻzbekiston chempionati doirasida “STREET B 3x3” nomli raqs festivali boʻlib oʻtdi.
 DANCEHALL 3x3 va BRING 3x3 kabi nominatsiyalarda
 Finalda jamoalar o‘rtasidagi jangga ko‘ra g‘oliblar aniqlandi:
 Dancehall toifasida
 3-o'rinni tortda Shashlik jamoasi egalladi
 2-o‘rinni TRIX jamoasi egalladi
 1-o‘rinni “Kaxarix Crew” jamoasi egalladi.
 DANCEHALL nomzodlik hakamlari:
 Madina
 Ayana
 AziKax
 Nomzodni buzish
 3-o‘rinni “New Scool” jamoasi egalladi
 2-o'rinni Saxto Crew jamoasi egalladi
 1-o'rinni Blends jamoasi egalladi
 BREAKING nomzodlik hakamlari:
 Bboy Eldor
 Bboy Feliks
 Bboy Atash

Eng yaxshi videorolik uchun video tanlov g'olibi Komil Gamdullayev bo'ldi.